> BLOG

1. Nákup dvou a více letých Koi v japonské Niigate

11. listopadu 2019

V týdnu od 11.11.2019 do 15.11.2019 nakupujeme ryby.

8. Zrakové ústrojí Nishikigoi

11. listopadu 2019

Zrakové ústrojí ryb je vyvinuto do vodního prostředí, a proto zde nenajdeme víčka ani slzné žlázy. Ryby vidí zhruba na vzdálenost 5–10 metrů. Oko je pohyblivé a nám chovatelům slouží i jako jeden ze základních ukazatelů zdravotního stavu ryb.

7. Svaly Nishikigoi

4. listopadu 2019

Svalstvo ryb slouží jako zdroj pohybu (somatické) a je součástí vnitřních orgánů (útrobní). Dále pak svalstvo rozdělujeme na příčně pruhované, hladké a srdeční svalovinu.

Připravujeme novou nabídku kaprů Koi dovezených z Japonska

30. října 2019

Kompletní informace o našich nejnovějších kaprech Koi původem z Japonska určených k prodeji, budeme postupně zveřejňovat na našich stránkách.

6. Kostra Nishikigoi

28. října 2019

Kostra, neboli skelet, tvoří oporu celého rybího těla. Dělíme ji na kostru lebky, páteře a přívěsnou kostru ploutví. Skelet je formován v embryonálním vývoji jako vazivo, které se postupně mění na chrupavčitou tkáň a posléze na tkáň kostní.

5. Barva ryb je jedna z nejdůležitějších vlastností pro chov Koi

21. října 2019

Celé tělo kapra Koi je pokryto kůží, která nerohovatí a je velmi bohatě žláznatá. Pokožku tvoří 10–30 vrstev buněk. Nejsilnější kůži má Koi na břiše a nejtenčí na žaberních víčkách. Velké množství žláz v pokožce zabezpečuje produkci slizu, který způsobuje hladkost rybího těla a tím chrání povrch těla před poškozením a infekcí.

4. Názvosloví kapřích věkových skupin

14. října 2019

V odborné terminologii chovu kapra po celé Evropě se používá velké písmeno K jako označení kapra jako druhu ryby a přídavné číslo 1, 2, … stanovuje stáří ryb v běžných evropských podmínkách.

3. Růst a stáří okrasných kaprů Koi

7. října 2019

Růst a doba života kaprů Koi je velmi rozdílná v závislosti na podmínkách chovu, pohlaví a genetické výbavě jedince. Důležité aspekty pro péči o velké a silné Koi jsou tedy: příjem a kvalita potravy + hydrochemické a hydrobiologické podmínky. Základem je samozřejmě kvalitní genetika ryby.

2. Historie chovu Koi v České republice

30. září 2019

Na starý kontinent se Nishikigoi dostal v 70. letech minulého století. Konkrétně pak do Anglie, která začala se systematickým chovem v Evropě první.

1. Historie a původ chovu Koi

23. září 2019

Prapůvodním domovem kapra jako samostatného druhu je oblast malé Asie, Černého moře a povodí Dunaje. Kořeny chovu barevného kapra sahají 2500 let zpět do východní Asie.

Informační činnost o kaprech Koi

22. září 2019

Od zítřejšího rána budeme každý týden informovat o chovu kaprů Koi. Obsah článků vychází z naší první české knihy o Nishikigoi autora Luďka Štěcha.